اسدالله بادامچیان از فعالین سیاسی است، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بوده و سابقه دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی، مدیر مسئولی هفته نامه شما در این حزب را دارد.

اول دی ماه سال 1320 اسدالله بادامچیان در تهران متولد شد، پدرش فرش فروش و مادرش خانه دار بود. او از دوران نوجوانی در مساجد و حسینه ها فعالیت می کرد و در بسیاری از حوادث مهم کشور حضور داشت، به گفته خودش فعالیت های سیاسی اش را از 9 سالگی آغاز کرده است. در همان دوران با گروه شیعیان و فداییان اسلام آشنا شد و با آنان همکاری می کرد. به همین خاطر سه بار توسط عوامل رژیم دستگیر و زندانی شد و در کمیته ضدخرابکاری ساواک مورد شکنجه قرار گرفت.

بادامچیان در زمینه مبارزه با سازمان مجاهدین خلق همکاری جدی داشته است، و در همکاری با آنان در سال 53 نیز به زندان می رود، و تا سال 1356 در زندان می ماند و پس از آن به همراه شهید کچویی و شهید لاجوردی از زندان آزاد می شود.

او در زمان پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای 7 نفره ستاد استقبال از امام خمینی (س) بود، و در کنار بزرگانی همچون شهید بهشتی و مقام معظم رهبری در حزب جمهوری اسلامی فعالیت می کرد.

بادامچیان با علوم حوزوی آشناست، فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین الملل دارد، او تقریبا 50 جلد کتاب تالیف کرده است که بیشتر آن ها منتشر شده است.

 

فهرست مسئولیت ها:

دبیر اجرائی حزب جمهوری اسلامی
مسئول استان ها و شهرستان های حزب
مسئول تبلیغات حزب
عضو موسس و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان
نماینده دوره های دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی
نایب رئیس و مخبر کمیسیون اقتصاد و دارائی
عضو کمیسیون اجتماعی
نماینده ناظر مجلس در اندوخته اسکناس
عضو کمیسیون احزاب مجلس
عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی
معاون سیاسی و مشاور امور اجتماعی رئیس قوه قضائیه
رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب
نایب رئیس اول خانه احزاب
عضو موسس، شورای مرکزی، دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی و قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی
مدیر مسئول هفته نامه شما
تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه
رئیس کمیسیون فرهنگی سازمان تربیت بدنی