به گزارش معاونت تبلیغات و روابط عمومی،فرمانده کل انتظامی کشور گفت: از فرماندهان‌ انتظامی ‌انتظار داریم برخورد قاطعانه با اشرار و قانون‌شکنان را به عنوان یک مطالبه مردمی جزء اولویت های اول خود قرار دهند.
سردار ‌احمدرضا رادان‌ در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به صبغه تاریخی شهر تبریز و آذربایجان شرقی قهرمان و شهر شهدای محراب اظهار داشت: در ابتدای ورودم به سالن و با دیدن دوستان و همسنگران پیشکسوت خودم رشته کلام پاره و گذشته پرافتخار تک تک دوستان را مرور کردم و به قول شاعر زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست‌.

فرمانده کل انتظامی با اشاره به اینکه فاصله بین حال و سابق بسیار کوتاه است، افزود: در یک چشم برهم زدنی از حال به سابق می‌توان رفت و گذشته پرافتخار را مرور کرد که چگونه این 30 تا 40 سال خدمت در نظام مقدس چقدر سریع سپری می‌شود و خوش به حال آن کسانی که با افتخار به مردم خدمت کردند.

سردار رادان خاطرنشان کرد: مردم خوب می بینند و خوب قضاوت می‌کنند و برابر آیه شریفه الذین ان مکّانهم بهترین افراد کسانی هستند که خودشان را نبینند و به خودشان فکر نکنند و در گذشته و آینده تکلیفشان در خدمت برای مردم و جلب رضایت خداوند باشد سعادتمند خواهند بود‌.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان خاطره‌ای از رزمندگان دوران دفاع مقدس اظهار داشت‌: گروهی از رزمندگان نزد امام راحل رسیدند و خواستند که امام دعا کند که شهید شوند و گروهی هم خواستند که دعا کنند که پیروز شوند اما امام راحل چه دعای حکمیانه ای کردند و بیان داشتند دعا می کنم که به تکلیف تان عمل کنید.

سردار ‌رادان‌ با بیان اینکه باید در ولایت ذوب شد گفت: هرکس در ولایت ذوب شود و به تکلیف عمل کند به نتیجه کار توجهی نخواهد کرد چراکه وقتی ولی فقیه دستور می‌دهد جنگ کن جنگ و وقتی که دستور می‌دهد دفاع کن باید تابع محض دستورات ولی فقیه بود.

وی در ادامه مردم کشور و استان آذربایجان شرقی را شایسته بهترین تکریم‌ها و خدمات دانست و گفت: خادمان مردم در مجموعه فراجا هم قسم شده اند تا آسایش خود را فدای امنیت و آرامش آن ها کنند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

سردار رادان با بیان این مردم قضاوت خوبی از عملکرد پلیس دارند، تاکید کرد: خادمان مردم در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی همواره در کنار مردم بوده و برای رفاه، امنیت و آرامش آن ها تلاش کرده اند و رضایت قاطبه مردم قدرشناس انگیزه و انرژی ما را برای خدمت به آنها دوچندان می‌کند.

فرمانده کل انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از 4 سال اخیر سردار ‌عبدی‌ توفیق خدمتگزاری به مردم شریف و نجیب آذربایجان شرقی را پیدا کرده بود و توانست در این مدت اقدامات بسیار خوبی صورت دهد به گونه ای که همه مسئولان‌، مدیران، اعضای شورای تامین و مردم از وی رضایت دارند.

وی گفت: سردار “عبدی” توانست با همراهی و حمایت های معنوی خانواده صبورش در 42 سال خدمت در رده های مختلف فراجا با اخلاق، قاطعیت و مدیریت خوب ماموریت های محوله را به سرانجام برساند و ما را در انتخاب فرمانده جدید به دقت و تامل زیاد فرو ببرد تا در بین گزینه های مختلف به سردار “محمدی” رسیدیم که فزندی از همین خطه و سرزمین است.

سردار رادان ادامه داد: همه جای ایران سرای ماست اما سردار “محمدی” هم به امور‌ صف و ستاد آشنا بوده و هم امر آموزش را به خوبی می‌داند و ثانیا دست‌پرورده سردار ‌عبدی‌ است.

فرمانده انتظامی کل کشور در پایان عنوان کرد: از فرماندهان‌ انتظامی ‌انتظار داریم برخورد قاطعانه با اشرار و قانون‌شکنان را به عنوان یک مطالبه مردمی جزء اولویت های اول خود قرار دهند و با همت و همدلی مردم این استان برای افراد هنجارشکن و مجرمان ناامن و برای عموم مردم امن و در آرامش کامل باشد.

مردم پشتیبان پلیس هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین ‌سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز نیز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی ضمن خوش آمد‌گویی به سردار “رادان” برای حضور به شهر سردار عاشورایی و شهر شهدای محراب اظهار داشت: حکومت در اسلام هدف نیست، بلکه ابزاری برای رشد و تربیت انسان ها و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی می باشد.

وی با تاکید بر اینکه فرماندهی انتظامی کل کشور مهمترین رکن اعمال حاکمیت در شکل گیری نظم و امنیت در جامعه بوده بیان داشت: از اقدامات اخیر پلیس به ویژه سردار”رادان” در مقابله با ناهنجاری های اجتماعی حمایت می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تغییر ساختار در نیروی انتظامی به عنوان نقطه عطفی در برقراری امنیت و نظم عمومی اظهار داشت: اتحاد و همبستگی نیروهای مسلح در آذربایجان شرقی مثال زدنی است و نیروهای مسلح در این استان ید واحد هستند و در همه امور تعامل و همکاری خوبی دارند و به نوعی تکمیل کننده و هم پوشان ماموریت های همدیگر هستند.

نماینده ولی فقیه در ادامه از زحمات و تلاش های سردار”عبدی” در تصدی فرماندهی انتظامی استان تشکر و قدردانی کرد و گفت: از حسن انتخاب سردار”محمدی” به عنوان فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از سردار “رادان” تشکر می کنیم چراکه سردار”محمدی” در بین مردم و کارکنان محبوب هستند.

امام جمعه تبریز در پایان با اشاره به اقتدار پلیس در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی و مجرمان تاکید کرد :امیدواریم فرمانده جدید استان با استفاده از اعتماد مردمی،ارتباطات سازنده،تعهد و مهارت نیروی انسانی و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته در برقراری نظم و امنیت مطلوب در سرتاسر استان موفق و موید باشد.

در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش های سردار “حسین عبدی” فرمانده سابق، سردار “علی محمدی” به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان آذربایجان شرقی معرفی شد.