به گزارش معاونت تبلیغات وروابط عمومی،جهانی عضو شورای مرکزی با اعلام مطلب فوق افزود:همزمان با ۲۶ خرداد سالگرد شهدای طلایه داران آفتاب باحضور حضرت آیت الله دکتر آل هاشم نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب و مردمی تبریز از وبسایت استانی حزب رونمایی خواهدشد.
دکتر رحیم جهانی دبیرحزب موتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در رابطه با شهدای طلایه داران آفتاب افزود :
طبق فرمایشات حضرت آقا که فرمودند:«شاید این تعبیر درباره آنها درست باشد که بگوئیم نورالله فی ظلمات الارض. به هرحال اینها ستارگان و برجستگانی بودند که در راه خدا رفتند. راهی را انتخاب کردند و نتیجه این شد که مشاهده می‌کنید یعنی حاکمیت اسلام در دوران سیطره کفر و استکبار بر عالم چیزی که به افسانه شبیه است. این شهدای چهارگانه حقیقتاً در دوران ظلمات نور خدا بودند که درخشیدند، فضا و دل‌ها را روشن کردند، راه را به خیلی‌ها نشان دادند.»
عضو شورای مرکزی گفت:شهادت ،عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل است. شهادت مرگی از راه کشته شدن است، که شهید آگاهانه و بخاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن «فی سبیل الله»انتخاب می کند.
نایب رییس خانه احزاب استان افزود؛شهادت دو رکن دارد: یکی اینکه هدف، مقدس باشد و انسان بخواهد جان خود را نثار هدف نماید؛ دیگر اینکه آگاهانه صورت گیرد. منطق شهید و شهادت، یعنی سوختن و روشن کردن، حل شدن و جذب شدن در جامعه برای احیای جامعه.
وی ضمن تشریح عملکرد یکساله حزب در راستای اجرای برنامه های شصتمین سالگردتاسیس حزب موتلفه اسلامی پرداخت و گفت:طبق برنامه مدون استانی بعون الله پیش خواهیم رفت.از جمله؛
۱)تجدید میثاق با شهدا در گلزار شهدای وادی رحمت
۲)دیدار و گفتگو با اعضای جوانان حزب
۳)دیدار و گفتگو با دبیران شهرستان ها
۴)دیدار با جمعی از جانباز ان سرافراز
۵)رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی استان توسط نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب و مردمی تبریز همزمان با فرارسیدن ۲۶ خرداد سالگرد شهدای طلایه داران آفتاب(شهدای موتلفه اسلامی)
۶)سخنرانی دبیر حزب موتلفه استان به مناسبت شصتمین سالگردتاسیس حزب موتلفه اسلامی و پنجاه و هشتمین سالگردشهدای طلایه داران آفتاب روز جمعه ۲۶خردادپیش از خطبه های نمازجمعه
۷)اکران فیلم سینمایی«تیرباران» از وبسایت استانی درراستای شهدای موتلفه اسلامی ازجمله سید بزرگوار شهیداندرزگو
۸)دیدار دبیر و اعضای حزب با حضرت آیت الله دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز
۹)کنفرانس مطبوعاتی
۱۰)تدوین و انتشار بروشور
و چندین برنامه دیگر …
دبیر حزب موتلفه استان گفت:انتظار داریم که اصحاب رسانه با مراجعه به سایت حزب اخبار و گزارشات را در نشریات و سایت های خود منعکس نموده و ما را دراین مهم یاری کنند.و دراین راستا ۲۴ساعته روابط عمومی ما پاسخگوی آنهاست.