به گزارش معاونت تبلیغات و روابط عمومی،امام جمعه تبریز گفت: یقینا استقبال مردمی از رئیس جمهور یک سرمایه عظیم است و البته این استقبال انگیزه و تکلیف دولت را بالا می‌برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار کرد: سفر رئیس جمهور کشور به استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز در طول یک‌سال اخیر حاکی از توجه ویژه او به مسائل استانی و امید است، مایه برکت باشد.

وی با اشاره بر استقبال شایسته مردمی از رئیس جمهور در این سفر استانی به آذربایجان‌شرقی گفت: از همه مردم تشکر و قدردانی می‌کنم؛ باید این سفر را در چند محور جستجو کرد.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: مردم این استان مردم شریف و مهمان‌نواز هستند و همیشه شعور دینی و ملی خود را به نمایش گذاشته و زمان‌شناسی کردند.

وی ادامه داد: باور مردم به پویایی و عزم دولت برای تغییر شرایط عامل دوم در این سفر است؛ این تصور و باور وجود دارد که دولت سیزدهم برای حل مشکلات کمر همت بسته است و یقیناً استقبال مردمی از رئیس جمهور یک سرمایه عظیم است و دولت باید افزایش سرمایه ملی را جدی بگیرد و البته این استقبال انگیزه و تکلیف دولت را بالا می‌برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یادآور شد: مشکلات اعم از جاده زنجان به تبریز، ازدواج جوانان، اشتغال و موضوع بیکاری را در جلسات به استحضار ریاست جمهوری رساندیم و او وعده‌هایی در این خصوص دادند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بعد از سفر به تبریز در سفری پنج روزه به آمریکای لاتین سفر کردند، ادامه داد: اهمیت این سفر حاکی از آن است که شعاع همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره از محدوده آسیا به دورترین نقاط جهان رسیده است.

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: قرارداد بازسازی دو پالایشگاه توسط ایران، تأسیس فروشگاه ایرانی برای عرضه محصولات ایرانی، استفاده از ظرفیت‌های کشت فرا سرزمینی برای ایران در ونزوئلا، صادرات تراکتور به ونزوئلا، شروع مجدد خط تولید سایپا در ونزوئلا و تجهیز و توسعه پالایشگاه در نیکاراگوئه از این دست نتایج این سفر بود.

وی یادآور شد: البته تجربه همکاری ایران و کوبا در ساخت واکسن کوئید ۱۹ از سال‌ها قبل از نشان این همکاری و گسترش آن است.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه تبریز به فرمایشات رهبری در بازدید از نمایشگاه صنعت هسته‌ای و دیدار با کارکنان سازمان انرژی هسته‌ای اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند با تسلط مستقیم بر ملت‌ها و القای روحیه بی‌عرضگی و حس ما نمی‌توانیم در ملت‌ها از جمله کارهای دشمن برای مواجهه با ملت‌های مستقیم است.

وی گفت: برای یک ملت سم بزرگ عبارت از وابستگی و پادزهر این سم عبارت از خودآگاهی استقلال فکری، علمی و روپای خود ایستادن، خود را اداره کردن و خود را محتاج دیگران ندیدن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: باید روح امید، روح اتکا به نفس و اینکه ما می‌توانیم را در بین نسل جوان تقویت کنیم.