به گزارش معاونت تبلیغات وروابط عمومی،،دبیر و شورای معاونین حزب موتلفه اسلامی استان وجمعی از اقشار مختلف با حضرت آیت الله آل هاشم دیدار کردند.
حضرت آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به ۲۶خرداد سالگرد تاسیس حزب موتلفه اسلامی گفت:رمز موفقیت حزب موتلفه اسلامی از زمان شروع به کار خود، ولایت‌مداری بوده است.
امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای موتلفه اسلامی افزود:
شهیدان حاج صادق امانی ، محمد بخارائی ، رضا صفار هرندی ، مرتضی نیک نژاد با خون خود درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را آبیاری کردند.
پیش از سخنرانی های امام جمعه تبریز ،دکتر رحیم جهانی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان با ارایه گزارشی جامع از فعالیت ها و عملکرد حزب گفت:
حزب موتلفه اسلامی هیچ حرکت، تصمیم جدی و عملیاتی را بدون هماهنگی با امام رضوان‌الله نداشتند.
عضو شورای مرکزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر حزب موتلفه اسلامی بالاخص شهدای طلایه داران آفتاب؛حاج صادق امانی ، محمد بخارائی ، رضا صفار هرندی ، مرتضی نیک نژاد گفت: این حزب در سال ۱۳۴۲ تشکیل شد و تنها تشکلی است که توسط خود امام (ره) در منزل ایشان تاسیس شده است.
نایب رییس خانه احزاب افزود:حزب موتلفه اسلامی برخلاف تشکیلاتی که آن زمان از غرب و یا شرق دستور می‌گرفتند، این حزب انگیزه الهی داشت
وی به مرام‌نامه حزب موتلفه اسلامی اشاره کرد و گفت: تشکیل حکومت اسلامی و عدالت‌پرور جزء این مرام‌نامه است.
جهانی به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حزب موتلفه اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: ایشان فرمودند؛مجموعه موتلفه اسلامی می‌توانند ادعا کنند ریشه در دوران‌های سخت و مبارزه دارند و امتحانات سخت را پشت سر گذاشتند
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان افزود:
انسداد فضای سیاسی کشور، رشد و گسترش استبداد نوین رژیم پهلوی، ستیزه جویی آشکار آنان با اسلام، تبلیغ و ترویج فرهنگ غربی توسط رژیم، گروههای مختلفی از جوانان تحصیلکرده را به ستوه آورده بود.
عضو شورای مرکزی گفت:در سالهای انقلاب، مؤتلفه همه کار خود را بر اساس تکلیف الهی، با رعایت مبانی شرعی و دقت عدم مغایرت با شرع و در تبعیت از اصل مترقی ولایت فقیه عادل، و نظارت فقها و روحانیت متعهد اسلام انجام داده است .
وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بر محور ولایت فقیه عادل حضرت امام خمینی (ره) و سپس حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای و قانون اساسی جمهوری اسلامی و مصالح و منافع نظام و کشور پرافتخار ایران و ملت بزرگوار این سرزمین کهنسال حرکت کرده و خواهد کرد.
گفتنی است که در انتهای مراسم با حضور حضرت آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز از وبسایت استانی حزب موتلفه اسلامی
به آدرس اینترنتی www.icp1342.ir رونمایی شد.