به گزارش روابط عمومی ،دکتر جهانی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی در بیانیه ای اقدام شنیع و ضداسلامی و اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید در سوئد را محکوم کرد.

متن بیانیه به این شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا بِالذِّكْرِ لَمَّا جَاءَهُمْ ۖ وَإِنَّهُ لَكِتَابٌ عَزِيزٌ.فصلت آیه۴۱

کسانی که به این قرآن هنگامی که به سویشان آمد کافر شدند [به عذابی سخت دچار می شوند] بی تردید قرآن کتابی است شکست ناپذیر.

قرآن كريم عظيم‌ترين سرمايه و متقن ترين سند حقانيت شريعت مقدس اسلام است. كتابی كه با نزول آن راه صعود آدمی به كمال انسانی اش همواره و چراغی فروزان برای هدايت بشرتا هميشه تاريخ روشن گرديد.

اقدام شنیع همزمان با عید الاضحی و اجازه دادن به این اعمال ضد اسلامی به بهانه آزادی بیان غیرقابل قبول است و چشم پوشی از این گونه اعمال زشت به معنای همدستی با آنهاست.

اینگونه کینه‌توزی ها و نفرت پراکنی ‌ها بدون شک نشانه ضعف و استیصال در برابر انوار تابناک هدایت الهی است که باعث جریحه دار شدن احساسات مسلمانان و موحدان و باورمندان به کتب آسمانی و خدای مهربان شده است و بر همگان واضح و مبرهن است که راه بجایی نخواهد برد.

انتشار خبر تأسف بار اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و سوزاندن آن، دل تمام مسلمانان و انسان های آزاده دنیا را به درد آورد. یقینا آتش زدن قرآن کریم نه تنها توهین به اسلام و مسلمین بلکه توهین به تمام ادیان جهان و پیروان آن است، لذا وظیفه هر انسان آزاده ای است که در برابر این عمل ساکت ننشیند و آن را محکوم نموده، از عامل یا عاملان آن اعلام برائت نماید.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اعمال ،از مسلمانان و انسان های آزاده می خواهم که قرآن بر سر گذاشته و از خداوندمتعال مسئلت نمایند که قرآن ستیزان و دشمنان اسلام را سرنگون فرماید.

و من الله التوفیق و علیه التکلان

دکتررحیم جهانی

عضو شورای مرکزی و دبیر حزب موتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی