به گزارش روابط عمومی،دبیرحزب موتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی، با حضور بر سر مزار شهدای جنک تحمیلی وشهدای گمنام وهمچنین شهدای مدافع حرم درگلزار شهدای تبریز،ضمن قرائت فاتحه وتجدید میثاق با آرمان های امام راحل، شهدا و ولی امر مسلمین ،بااعلام مطلب فوق افزود:شهدا در مسیر اطاعت از فرمان خدا و ولی خدا سرازپا نمی‌شناختند و چیزی که آنها را در دل‌ها بزرگ و مقدس کرده، همین اطاعت و ولایت‌پذیری آنها است‌.
جهانی گفت: شهدا با نثار جان خود در راه اسلام و انقلاب اسلامی دین بزرگی بر گردن همه اقشار جامعه دارند و وظیفه و رسالت امروز ما تداوم بخشیدن راه شهدا است.
عضو شورای مرکزی خاطرنشان ساخت: مکتب اهل بیت نتیجه اش ازخود گذشتی فرد برای حفظ جامعه است واگر امروزما در محضر شهدا هستیم واحترام برای آنها قائل هستیم ویاد وخاطره جانفشانی آنها را گرامی می داریم برای این است که جامعه ما نیاز به اینها دارد.
وی افزود: کسی که شهید می شود نگاه می کند به وجه الله ، غنی مطلق می شود به خدا می رسد وکسی می ماند که نیازمند است گاها خیلی دلم می گیرد که ما ازاین قافله عقب ماندیم .
جهانی درادامه با اشاره به پیشرفت های قابل تحسین فرزندان ایران اسلامی گفت: پیشرفتهای امروز کشور در همه عرصه ها مرهون خون شهداست و وظیفه همه ما حفاظت از خون و دستاوردهای شهدا و تلاش در سنگر علم و دانش برای پیشرفت ایران اسلامی است.
نایب رییس خانه احزاب سپس با اشاره به برخی جریانات که سعی درمتشنج نمودن اوضاع دارند، گفت: در طول تاریخ وقتی جبهه حق شکل می‌گیرد، همواره دو عامل و جریان شامل جریان خارجی و جریان داخلی سعی در ضربه زدن به آن را دارند و انقلاب اسلامی ما نیز از این قاعده مستثنیٰ نیست.وبه جرات می توان گفت که خواب و خیال آنها هیچ وقت تعبیر نخواهدشد.
وی افزود:اکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا وبا توانمندی فرزندان باایمان به یک کشورقدرتمند وتاثیر گذار در منطقه تبدیل شده که هیچ کس نمی تواند آنرا کتمان کند.